START - PORTAL   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RIVENN
2015-08-24, 12:57
Po co nam forum?
Autor Wiadomość
Suzuki GSX 1100F

Wysłany: 2015-06-05, 13:40   Po co nam forum?

Drodzy koledzy i koleżanki!

Całkiem niedawno usłyszałem, że zależy "nam/wam/im" żeby na forum pisało/czytało więcej osób, ale jak jest wyjazd to umawiamy/umawiacie się cholera wie jakim kanałem, pewnie telefonicznie, albo spotykając osobiście, jeśli ktoś utrzymuje z kimś bliższe kontakty.

Po co więc zaglądać na forum skodo nie można się dowiedzieć o wyjeździe - no chyba, ze to był prywatny wyjazd, ale wtedy zdjęcia to raczej na elka.pl
A z drugiej strony - po co tu pisać, skoro doczekać się odpowiedzi czasem można na emeryturze - tak talk - mam tu najwięcej postów napisanych i wiele razy (dawno dawno temu) pisałem, ze gdzieś bym pojechał i zawsze cisza.

W weekend nie miałem co robić, pojechałem sobie sam na przejażdżkę typu "jeżdżę bez sensu i celu po okolicy". Na FB widzę zdjęcia z wyjazdów - myślę ok, każdy ma prawo pojechać gdzie chce i z kim chce - fajnie, oglądałem zdjęcia, podziwiałem i żałowałem, ze ja jak zwykle sam, ale kit.
Zanim jednak wyjechałem byłem na forum LBM i żadnych propozycji nie wiedziałem. Teraz mamy kolejne dni wolne i co? I znów nie ma żadnych propozycji, ale jest fotorelacja LBMu.
Widzę za to, ze jeden z kolegów jedzie do Barkowa, a pisze o tym na FB. Jak myślicie - dlaczego tam, a nie tu?

Ja się pytam - skoro LBM jest taki otwarty, skoro zależy nam (będę pisałem "nam" bo myśle, ze mi wolno) aby LBM dalej był otwarty, bezformalnościowy, bezregulaminowy i do tego sympatyczny, przyciągający, pociągający i same och ach - to dlaczego jak już jest wyjazd inny niż święcenie czy wyjazd do Sławy na zlot nikt nic tu nie napisze.
Jakieś grupki adoracyjne, czy jak?

Generalnie chodzi mi o to, ze albo chcemy, żeby forum trochę odżyło i faktycznie będziemy się tu umawiać i dawać propozycje wyjazdów - wtedy można troche zawalczyć, żeby ściągnąć tu nowych użytkowników np. z FB, albo kładziemy na to lachę ale wtedy też cały LBM traci trochę sens - bo co z tego, ze mam naszą koszulkę, skoro i tak nie wiem o żadnym wyjeździe?

Dziś, żeby pojawiły się jakieś osoby na forum - musi ono czymś przyciągać. Musi być przejrzyste i musi tętnić życiem. Nikt tu nie będzie zaglądał jak nikt nie będzie pisał, a nikt nie będzie pisał, jeśli nikt nie będzie zaglądał i kółeczko się zamyka.
FB jest łatwiejszy, bardziej dostępny, "wszyscy" go mają, wielu (żeby nie powiedzieć "większość") użytkowników nosi go w kieszeni, wieć forum przegrywa już w przedbiegach i trzeba to zmienić, jeśli LBM jako taki nie ma być tylko grupką kilku osób, które wymieniły ze sobą nr telefonów, a które z jednej strony nie chcą słyszeć o MC, ale z drugiej strony w razie czego mogą powiedzieć "jestem z LBMu".

Jeśli forum LBM ma być z założenia zamknięte na świat i tylko dla wtajemniczonych, wtedy umawiać się możemy nawet telegramami, ale jeśli ma ktokolwiek tu zaglądać poza stałymi dziesięcioma osobami - to trzeba poświęcić trochę czasu i napisać tu od siebie coś.

Dział techniczny leży, nawet kupie/sprzedam leży i kwiczy. Planowane wyjazdy, szkoda gadać.
Sondy... relacje z wypraw - rządzi Marzenka i chwała jej, bo gdyby nie Marzenka to umarł w butach...

Jeśli kogoś uraziłem, to sorry. Taki mamy klimat.

Jaro 
Jaro

Wysłany: 2015-06-05, 20:15   

Cita masz rację. Ludziska pozbierajmy się. Jeżeli ktoś chętny zbiurka na kawasaki gronowo 12,00

szlaka 
Yamaha

Wysłany: 2015-06-07, 18:28   Cenne spostrzeżenia. Ale ......

Czytam uważnie tekst Kolegi. Wszystko niby ok. Jednak dzień później kolega rusza temat wspólnego wyjazdu do Barkowa jednocześnie zaznaczając, że nic nie obiecuje bo "żona" coś tam. No i mam zagwozdkę - o co, w końcu chodzi ??? Niby jest rzucony plan ale nikt się konkretnie nie określa. Więc ???

I WŁAŚNIE PO TO JEST FORUM :mrgreen:

Cytat:
W weekend nie miałem co robić, pojechałem sobie sam na przejażdżkę typu "jeżdżę bez sensu i celu po okolicy"

KAŻDY może rzucić propozycję jakiegoś wyjazdu. Brak pomysłów ??

Cytat:
Ja się pytam - skoro LBM jest taki otwarty, skoro zależy nam (będę pisałem "nam" bo myśle, ze mi wolno) aby LBM dalej był otwarty, bezformalnościowy, bezregulaminowy i do tego sympatyczny, przyciągający, pociągający i same och ach - to dlaczego jak już jest wyjazd inny niż święcenie czy wyjazd do Sławy na zlot nikt nic tu nie napisze.
Jakieś grupki adoracyjne, czy jak?

Właśnie dlatego KAŻDY może zrobić plan i zaproponować jakiś wyjazd.

Brak pomysłów ???

Dlatego też TUTAJ wrzucane są fotorelacje z wyjazdów mniejszych czy większych grup, żeby podsunąć pomysły na następne sezony. Tutaj publikowane są zdjęcia i relacje z wypraw po Europie bo nie wszyscy mają możliwość takich wyjazdów w danym czasie.
Ostatnio zmieniony przez szlaka 2015-06-08, 09:27, w całości zmieniany 3 razy  

Marecki_ 

Wysłany: 2015-06-07, 21:25   

Też uważam, że jest za mało informacji na forum o wspólnych wyjazdach.
Cita, zawsze możesz poczytać, zarzucić temat lub się umówić na wyjazd na forum motocyklistów, dział Leszno:
http://forum.motocyklisto...ie-sie/page-395
Też często jeżdżę sam, bo jadę jak lubię - jednak czasem dobrze jest pośmigać wspólnie :-)

Suzuki GSX 1100F

Wysłany: 2015-06-09, 07:00   

szlaka napisał/a:
Czytam uważnie tekst Kolegi. Wszystko niby ok. Jednak dzień później kolega rusza temat wspólnego wyjazdu do Barkowa jednocześnie zaznaczając, że nic nie obiecuje bo "żona" coś tam. No i mam zagwozdkę - o co, w końcu chodzi ??? Niby jest rzucony plan ale nikt się konkretnie nie określa. Więc ???

To proste - To była informacja przekazana od Jaro - i wyraźnie to zaznaczyłem.
To Jaro szukał ekipy, ja ją tylko przekazałem dla przykładu.

To, że akurat nie mogłem nie mieć czasu na wyjazd nie zmienia nic w informacji, bo ktoś inny mógł mieć czas i chęci dołączenia.
Wydawało mi sie to dość jasne i proste,

Marecki_ napisał/a:
Cita, zawsze możesz poczytać, zarzucić temat lub się umówić na wyjazd na forum motocyklistów, dział Leszno:
http://forum.motocyklisto...ie-sie/page-395

No spoko... tylko pytanie brzmi - czy mając działające formu, nasze własne, pielęgnowane przez naszych kolegów poświęcających prywatny czas i pewnie nie raz prywatne pieniądze - mamy sie umawiać na zewnętrznych forach?
Jeśli tak - to spoko, nie mam więcej pytań. Wszak możliwości pisania w internecie jest teraz całkiem sporo.

Pytanie jednak czy na pewno o to chodzi z forum LBM?
Wydawało mi się, ze całkiem dobrą zasadą byłoby częste logowanie sie na forum i sprawdzanie co w trawie piszczy oraz, a może przede wszystkim, pisanie i odpisywanie na posty z forum.

Czasem nawet informacja "nie mam czasu, pojade innym razem" zamiast przemilczenia daje autorowi informacje na czym stoi.

szlaka 
Yamaha

Wysłany: 2015-06-09, 08:48   

Cytat:
Pytanie jednak czy na pewno o to chodzi z forum LBM?
Wydawało mi się, ze całkiem dobrą zasadą byłoby częste logowanie sie na forum i sprawdzanie co w trawie piszczy oraz, a może przede wszystkim, pisanie i odpisywanie na posty z forum.

Czasem nawet informacja "nie mam czasu, pojade innym razem" zamiast przemilczenia daje autorowi informacje na czym stoi.

Zgadzam się z Tobą w 100-u procentach.

Odpowiedz do tematu